Bouwbedrijven Ploegam en Dura Vermeer hebben de intentie uitgesproken om gezamenlijk collega-waterbouwer De Boer & De Groot over te nemen. Met de overname van het van oorsprong Friese familiebedrijf, dat zich kenmerkt in civiele werken op de grens van land en water, zetten de drie bouwers een stap in de duurzame toekomst van de grond-, weg- en waterbouw.
Gerard de Boer, directeur van De Boer & De Groot, is blij met de overname: “We hebben elkaar gevonden in onze ambities. Dankzij de overname is ons bedrijf verzekerd van een goede toekomst en kunnen we verder inzetten op het realiseren van waterbouwprojecten in Noord-Nederland. Wij blijven actief onder onze eigen identiteit en met onze eigen mensen, maar krijgen de ondersteuning van landelijk opererende bouwbedrijven. Ik heb zin om samen te gaan werken met Ploegam en Dura Vermeer!”
Gezamenlijke ambitie
De bouwbedrijven vinden elkaar onder andere in een gezamenlijke ambitie: duurzaam bouwen. Zo wil De Boer & De Groot de duurzaamste waterbouwer van Noord-Nederland worden. En lopen Ploegam en Dura Vermeer – die al jaren intensief met elkaar samenwerken, onder andere in het partnerschap Dijkzone Alliantie – voorop in de ontwikkeling van emissieloze bouwprojecten in het Hoogwaterbeschermingsprogramma. De drie familiebedrijven vormen een strategische match, die nog meer kansen biedt om ieders vakmanschap en expertise in te zetten op waterveiligheidsprojecten in het noorden.
Elkaar versterken
Drie familiebedrijven dus: dat schept een band. “Als familiebedrijven zijn we ons heel erg bewust van onze duurzame toekomst”, licht Ilvy Ploegmakers, directeur bij Ploegam, toe. Net als Gerard de Boer dat jaren geleden deed, neemt ook Ilvy het stokje van de generatie voor haar over. Zowel bij Ploegam als bij Dura Vermeer zien ze in het vakmanschap van De Boer & De Groot een mooie aanvulling op hun portfolio, vertelt Ploegmakers: “Waar Dura Vermeer vooral sterk is op het land, en Ploegam zowel op land als water, vult De Boer & De Groot ons echt aan óp het water. Het is echt een samenwerking waarin we elkaar versterken.” Dat beaamt ook Mark Bakker, directievoorzitter Divisie Infra bij Dura Vermeer. “Samen met strategisch partner Ploegam zijn we als Dura Vermeer al jaren succesvol in projecten voor waterveiligheid. Als familiebedrijf met specifieke kennis en expertise in het werken vanaf water past De Boer & De Groot daar perfect bij en is een zeer welkome aanvulling.”
Over De Boer & De Groot
De Boer & De Groot is ontstaan vanuit twee van oorsprong Friese familiebedrijven en inmiddels uitgegroeid tot een ervaren beton- en waterbouwer in Noord-Nederland. De Boer & De Groot werkt op de grens van land en water, in de aanleg van onder andere bruggen, steigers en sluizen. Daarnaast beschikken zij over twee gespecialiseerde afdelingen op het gebied van betonrenovatie en staalrestauratie.
Over Ploegam en Dura Vermeer
Ploegam zet zich in voor duurzaam werken aan bouwprojecten op het gebied van waterveiligheid, natuurherstel, infrastructuur en gebiedsontwikkeling. Steeds vaker gebeurt dat met elektrisch materieel: dit familiebedrijf heeft de ambitie om eind 2025 alle projecten emissieloos uit te kunnen voeren. Dura Vermeer is als onafhankelijke bouwer al 170 jaar actief in de bouw in heel Nederland, van woningbouw tot infrastructuur en van ontwerp tot realisatie. Met hun ambitie ‘Op naar Net Zero’ stelt Dura Vermeer zich als doel om in 2030 de CO2-uitstoot van de werkzaamheden te halveren. De samenwerking tussen Ploegam en Dura Vermeer is niet vreemd: al dertig jaar voeren ze samen met hun partners innovatieve en prijswinnende projecten uit, steeds vaker met duurzaam en emissieloos materieel.